گواهینامه اس‌اس‌ال (SSL) چیست؟

گواهینامه SSL یک پروتکل امن است که به منظور برقراری ارتباطی امن میان کاربر و سرور بر روی سرویس هاست یا سرور نصب می‌شود. عملکرد گواهی اس‌اس‌ال به این شکل است که داده و اطلاعات در حال انتقال از سرور به کاربر و از کاربر به سرور را رمزگذاری می‌کند. از این رو، در صورتی که شخصی در میان این ارتباط قصد سرقت اطلاعات در حال انتقال را داشته باشد، آن اطلاعات را تنها به صورت یک سری کد نامفهوم مشاهده می‌کند. در نتیجه دسترسی به اطلاعات برای افراد دیگر غیرممکن می‌شود. نماد گواهینامه SSL یک قفل کوچک () است که پس از خرید گواهی و نصب آن بر روی هاست میزبانی سایتتان، در کنار نام دامنه به نمایش درمی‌آید و نشان دهنده‌ی امنیت سایت شما خواهد بود.

 

انواع گواهینامه SSL مناسب پسوندهای دامنه مختلف

 

گواهی اس‌اس‌ال دامنه ir

از آنجایی که دامنه ir توسط شرکت‌های ارائه دهنده اس‌اس‌ال تحریم شده است، گواهینامه SSL سرتوم (Certum) مناسب‌ترین سرویس‌دهنده‌ای است که دامنه ir را تحریم نکرده و از این رو افیکس هاست نیز این نوع گواهینامه اس‌اس‌ال را نیز ارائه می‌دهد. گواهی اس‌اس‌ال دامنه ir نیز به دو نوع single domain (قابل استفاده تنها برای یک دامنه) و Wildcard (قابل استفاده برای یک دامنه و زیردامنه‌های آن مثل efixhost و my.efixhost) تقسیم می‌شود. اگر شما نیز دامنه یا اسم سایت مورد نظر خود را با پسوند ملی ir ثبت کرده‌اید، هم‌اکنون برای خرید گواهی SSL آن نیز اقدام نمایید.

خرید گواهینامه SSL دامنه ir

 

گواهی اس‌اس‌ال دامنه com و سایر پسوندهای دامنه بین المللی

گواهینامه SSL مناسب دامنه com از شرکت Comodo در افیکس هاست ارائه می‌شود. گواهی اس‌اس‌ال دامنه دات کام نیز همانند دامنه آی آر در ۲ نوع Single Domain و Wildcard ارائه می‌شود. گواهی اس‌اس‌ال single domain یا تک دامنه برای تمام وبسایت‌ها با دامنه‌ی بین المللی از جمله com، net، org و سایر پسوندها مناسب است. در صورتی که مجموعه‌ی شما دارای چندین وبسایت است و برای تمام آن‌ها به گواهینامه SSL نیاز دارید، گواهینامه Wildcart مناسب است چرا که می‌توان این گواهینامه را بر روی تمام وبسایت‌ها نصب کرد. در صورتی که قصد راه اندازی سایت بین المللی خود را دارید و یا تاکنون برای آن اس‌اس‌ال فعال نکرده‌اید، با خرید گواهی اس‌اس‌ال دامنه کام و یا هر پسوند بین المللی دیگر، سایت و محتوای آن را از لحاظ امنیتی قوی کنید.

خرید گواهینامه SSL دامنه com

 

 

انواع گواهینامه SSL از لحاظ اعتبارسنجی

گواهینامه اس‌اس‌ال دارای ۳ نوع متفاوت از لحاظ اعتبار سنجی است.

 

گواهینامه اس‌اس‌ال DV

این گواهی SSL که به گواهینامه اس‌اس‌ال DV اعتبار سنجی را سطح اولیه انجام می‌دهد. در واقع برای خرید اس‌اس‌ال DV نیازی به ارائه اطلاعات خاصی نیست و تنها پس از خرید و صدور SSL می‌توانید آن را به راحتی بر روی هاست خود نصب کنید. البته در صورت درخواست شما، تیم پشتیبانی افیکس هاست، اس‌اس‌ال را در کمترین زمان بر روی هاست شما نصب خواهد کرد.

گواهینامه اس‌اس‌ال DV مناسب‌ترین نوع گواهی برای وبسایت‌های شخصی، وبلاگ‌ها، فروشگاه‌ها و سایر وبسایت‌های فعال در سطح اینترنت است. شما نیز می‌توانید خرید گواهینامه SSL خود را از طریق این لینک انجام دهید.

 

گواهینامه اس‌اس‌ال OV

گواهی اس‌اس‌ال OV مخصوص سازمان‌ها، شرکت‌ها، ادارات دولتی و سایر اشخاص حقوقی است. برای خرید این نوع گواهی SSL نیاز به ارائه اطلاعات شخصی و حقوقی نیز است. اطلاعات دقیق شرکت ثبت شده و مکان جغرافیایی آن نیز مورد نیاز است. امروزه تعداد وبسایت‌های کمتری از گواهی اس‌اس‌ال سازمانی یا OV نسب به گواهی اس‌اس‌ال DV برای وبسایت خود استفاده می‌کنند. با کلیک بر روی قفل اس‌اس‌ال کنار دامنه، می‌توان نوع اس‌اس‌ال OV و اطلاعات شرکت مورد نظر را مشاهده کرد. در نتیجه اگر شما نیز وبسایتی شخصی دارید، همان گواهی OV مناسب سایت شما است.

 

گواهینامه اس‌اس‌ال EV

گواهینامه SSL پیشرفته یا EV سطح اعتبار سنجی بالاتری نسبت به گواهی OV دارد. از این رو، اطلاعات دقیق و بیشتری را برای صدور این گواهینامه از شما دریافت می‌کند. این گواهی نیز همانند اس‌اس‌ال OV برای وبسایت‌های اشخاص حقوقی کاربرد دارند. در گذشته پس از نصب این گواهی بر روی هاست، نام کامل وبسایتی که گواهی برای آن صادر شده است در کنار نام دامنه قابل مشاهده بود اما در حال حاضر این قابلیت از این گواهی حذف شده و تنها با کلیک بر روی قفل اس‌اس‌ال در کنار نام دامنه و در قسمت اطلاعات آن می‌توان نوع اس‌اس‌ال وبسایت را تشخیص داد.

 

مزایای خرید گواهینامه SSL

بارزترین و مهم‌ترین وظیفه‌ی گواهینامه اس‌اس‌ال، افزایش امنیت سایت است و از طریق قطع دسترسی هکرها و سایر اشخاص به اطلاعات در حال انتقال بین کاربر و سرور، این امنیت را برقرار می‌کند.

 

 افزایش امنیت سایت و اطلاعات

اقدامات بسیاری لازم است که در راستای افزایش امنیت سایت انجام شود. حفظ و افزایش امنیت سایت در اولین قدم از ایجاد سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاینتان، خرید گواهینامه SSL و نصب آن بر روی هاست است. به محض ثبت دامنه دلخواه و خرید هاست مناسب سایت خود، تهیه گواهی اس‌اس‌ال را نیز به لیست خود اضافه کنید. چرا که وبسایت بدون داشتن گواهینامه اس اس ال امنیت خود را از دست داده و هر لحظه امکان هک شدن یا سرقت اطلاعات آن وجود دارد. گواهی SSL با روش رمزنگاری اطلاعات، باعث جلوگیری از سرقت اطلاعات شده و در نتیجه موجب افزایش امنیت سایت شما خواهد شد.

 

 

 

 

 تبدیل HTTP به HTTPS

 

http مخفف عبارت «Hypertext Transfer Protocol» و به معنای پروتکل انتقال اطلاعات است. به منظور افزایش امنیت این انتقال اطلاعات، نیازمند تبدیل http به https است. https مخفف عبارت «Hypertext Transfer Protocol Secure» است. کلمه‌ی Secure به معنای ایمن است و عبارت پروتکل انتقال اطلاعات را به عبارت پروتکل امن انتقال اطلاعات تبدیل می‌کند. در نتیجه با ایمن کردن انتقال اطلاعات و داده، امنیت سایت خود را افزایش دهید. فرآیند تبدیل پروتکل http به https تنها با نصب گواهینامه SSL بر روی سرویس میزبانی سایت خود امکان پذیر است.

 

 

 

رمزگذاری محتوای در حال انتقال بین کاربر و سرور

زمانی که کاربران وارد وبسایتی می‌شود و قصد آپلود، دانلود فایل و یا خرید دارند، یک سری اطلاعات شامل اطلاعات شخصی افراد، اطلاعات بانکی یا هر داده‌ای بین کاربر و سرور میزبان وبسایت منتقل می‌شود. اگر حریم شخصی کاربران و امنیت اطلاعات وبسایت و کاربران رعایت نشود، امکان سرقت اطلاعات، آسیب رسیدن یا از دست رفتن وبسایت و همچنین نارضایتی کاربران وجود دارد. گواهینامه اس‌اس‌ال امنیت لازم را برای انتقال اطلاعات بدون لو رفتن آن‌ها فراهم می‌کند. در واقع، گواهی SSL با رمزنگاری داده و اطلاعات، محتواها را غیر قابل تشخیص می‌کند. اگر شخص سومی در میان ارتباط کاربر با وبسایت، قصد سرقت اطلاعات داشته باشد، با نصب گواهینامه اس‌اس‌ال، این محتوا تنها به صورت یک سری کدهای ناخوانا، نامفهوم و کدگذاری شده، دیده می‌شود. از این رو، هیچ شخص دیگری به اطلاعات در حال انتقال بین کاربر و سرور دسترسی نخواهد داشت.

 

 

 

 

بهینه‌سازی و بهبود سئو سایت

نصب گواهینامه اس‌اس‌ال از اولین و مهم‌ترین اقداماتی است که باید برای رعایت نکات سئو و بهینه‌سازی سایت انجام داد. موتور جستجوگر گوگل از سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که تمام وبسایت‌های که از پروتکل HTTPS استفاده نمی‌کنند، غیر ایمن هستند. همچنین یکی از معیارهای بهینه‌سازی سایت و اعمال استراتژی سئو بر روی سایت، نصب SSL بر روی هاست است. در واقع کاربران اینترنت پس از ورود به سایت شما، در ابتدا به قفل کنار نام دامنه توجه می‌کنند. در واقع https بودن سایت، اعتماد کاربران را به سایت شما جلب کرده و باعث می‌شود زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند. این موضوع به این معنی‌ست که سایت شما از اعتبار بالایی برخوردار است. در نتیجه گوکل نیز رنک سایت شما را افزایش داده و بهتر در نتایج گوگل ظاهر خواهید شد. با توجه به اینکه پس از خرید گواهینامه SSL و نصب آن بر روی سرویس هاست یا سرور خود، پروتکل http سایت شما به https تبدیل می‌شود، لازم است به همراه خرید هاست یا سرور، گواهینامه اس‌اس‌ال خود را سفارش دهید.

 

 

جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار سایت و برند

داشتن گواهینامه اس‌اس‌ال اولین نکته‌ای است که کاربران پس از ورود به سایت، به آن توجه می‌کنند. در واقع امنیت سایت پیش از انجام خرید یا دانلود، برای اکثر کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر در وبسایت خود محتواهایی مثل موسیقی، ویدیو، فایل نرم افزار، فایل کتاب‌های درسی و غیر درسی را برای دانلود قرار داده‌اید و یا قصد فروش کالا، سرویس و یا هر مورد دیگری در سایت فروشگاهی خود دارید، لازم است از گواهینامه اس اس ال بر روی سایت خود استفاده کنید تا از این طریق اعتماد کاربران را به خود جلب کرده و از این رو، اعتبار سایت و برند خود را نیز افزایش دهید. کاربران با مشاهده امنیت سایت شما، تمایل بیشتری به دانلود فایل و خرید از شما نشان خواهند داد.

 

 

قیمت گواهینامه SSL

گواهی اس‌اس‌ال دامنه آی‌آر و کام را از طریق پلن‌های زیر مشاهده و خرید نمایید.

 • گواهینامه SSL دامنه com
 • نوع اعتبارسنجی DV
 • مناسب برای دامنه com و سایر پسوندهای بین المللی
 • صدور و نصب در کمترین زمان
 • سازگار با تمام مرورگرها و پلتفرم‌ها
 • دوره زمانی یکساله
 • ۲۴۰۰۰۰ تومان
 • سفارش
 • گواهینامه SSL دامنه ir
 • نوع اعتبارسنجی DV
 • مناسب برای دامنه ir
 • صدور و نصب در کمترین زمان
 • سازگار با تمام مرورگرها و پلتفرم‌ها
 • دوره زمانی یکساله
 • ۲۴۰۰۰۰ تومان
 • سفارش

 

 

انتخاب و خرید گواهینامه SSL از اولین قدم‌های افزایش امنیت و کسب و اعتبار بیشتر در فضای آنلاین است. اقدامات بیشتری برای افزایش امنیت سایت و جلوگیری از نفوذ هکرها وجود دارد.
به این موضوع نیز توجه داشته باشید،‌علاوه بر نصب گواهی اس‌اس‌ال، خرید هاست مناسب نیز نقش بسزایی در افزایش امنیت سایت دارد. از آنجایی که گواهینامه SSL بر روی سرویس میزبانی وب، سرور مجازی یا سرور اختصاصی شما نصب می‌شود، این نکته بسیار مهم است که تمام نکات امنیتی زیرساخت نیز به صورت کامل رعایت شده باشد. هاست حرفه‌ای افیکس هاست به وبسایت شما کمک می‌کند تا بیشترین امنیت و بهترین کیفیت را از تجربه کند.

 

خرید هاست حرفه ای