راضیه عبداللهی 

اردیبهشت 15, 1400

بک لینک چیست؟ ۱۵ روش لینک سازی برای وب‌سایت

خواه وبلاگ شما یک ابزار بازاریابی برای برند شما باشد یا یک وبلاگ شخصی که علایق خود را به اشتراک می‌گذارید، در آخر می‌خواهید مردم آن را ببینند. شما برای نوشتن و ویرایش پست‌ها و یافتن تصاویر مناسب برای قرار دادن در کنار پست‌هایتان بسیار تلاش می‌کنید. برای اینکه همه این کارها جواب بدهد، شما نیاز دارید که مردم آن پست‌ها را پیدا کنند و ببینند.

 

یکی از دلایلی که ممکن است ترافیک سایت شما را کاهش دهد، عملکرد و سرعت پایین سایت شماست. برای جلوگیری از این اتفاق با خرید سرور مجازی لینوکس، امنیت، سرعت و عملکرد سایت خود را افزایش دهید.

 

اصلی‌ترین راهی که مردم برای یافتن محتوایی مانند محتوای آنلاین شما استفاده می‌کنند، جستجو در گوگل یا سایر موتورهای جستجو است. سال ۲۰۱۹ در نظرسنجی از شرکت Path Interactive، مشخص شد که ۷۷٪ از مردم بیش از سه بار در روز از Google استفاده می‌کنند.
اکثر وبلاگ‌ها برای نمایان شدن در نتایج جستجو نیاز به لینک سازی برای وب‌سایت دارند.

 

برای فهم بهتر مطالب، ابتدا باید توضیح دهیم بک لینک چیست و سپس به بیان نکات ایجاد بک لینک بپردازیم.

 

بک لینک چیست؟

Backlinkها پیوندهایی از یک وب‌سایت به صفحه‌ای در وب‌سایت دیگر هستند. گوگل و سایر موتورهای جستجوی مهم بک لینک‌ها را برای یک صفحه خاص «رای اعتماد» در نظر می‌گیرند. صفحات با تعداد زیادی بک لینک دارای رتبه بندی ارگانیک بالا در موتور جستجو هستند.

 

ایجاد بک لینک برای سایت یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین قسمت‌های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است. گوگل backlinkها به وبلاگ شما را به معنی این می‌داند که مردم از کارهای شما خوش‌شان می‌آید و برای آن احترام قائلند. هر لینک خارجی از یک وب‌سایت با کیفیت به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که وب‌سایت شما نیز با کیفیت است.

 

دلیل اصلی این موضوع این است که ایجاد بک لینک برای سایت سخت‌ترین قسمت سئو می‌باشد و دارای اهمیت زیادی است. همه می‌توانند کارهای آسان را انجام دهند. ساختن لینک‌هایی با کیفیت بالا، نشانه رقابت و حرفه‌ایی بودن شماست.

 

در اینجا ۱۵ روش آموزش ساخت بک لینک برای وب‌سایت وجود دارد که می‌توانید برای افزایش اعتبار وبلاگ خود و بهبود رتبه موتورهای جستجو استفاده کنید.

 

۱. مطمئن شوید که محتوای وبلاگ شما ارزش backlink دادن دارد.

هر روش دیگری که امتحان کنید به این روش بستگی دارد. وب‌سایت‌ها زمانی از دیگر سایت‌ها backlink می‌دهند که مطمئن شوند صفحات لینک داده شده برای خوانندگان آن‌ها ارزش خواندن دارد. نوشتن در مورد موضوعات مورد توجه و مورد علاقه مردم و در نظر گرفتن ارزش آن‌ها در هر پستی که می‌نویسید، شرط لازم برای دادن backlink است.

اگرچه بسیاری از لینک سازی‌ها offsite هستند اما لینک سازی و بک لینک دادن با فرآیند تولید محتوا آغاز می‌شود. وقتی می‌خواهید ایده‌هایی که به ذهنتان می‌آید را بنویسید، هم به موضوعاتی که مردم دوست دارند بخوانند و هم اینکه به نوع محتوایی که سایت‌ها دوست دارند لینک بدهند فکر کنید.  زمان نوشتن، مراقب باشید که پست‌های وبلاگی که ایجاد می‌کنید، دقیق، به خوبی نوشته شده و شامل اطلاعاتی باشند که نیاز مخاطبان شماست و به دنبال آن‌ اطلاعات می‌گردند.

 

۲. پست نقل قول بگذارید.

حتما پست‌های اینگونه را مشاهده کرده‌اید. این پست‌ها شامل نقل قول‌هایی از افراد حرفه‌ایی و متخصص مختلف درباره یک موضوع کلی می‌شوند. این نقل قول‌ها برای پست‌های پایان سال (The Top Trends of 2020) یا فقط برای هر پستی که سعی دارد نکات و دیدگاه‌های مختلف را در یک مکان جمع کند، محبوب هستند.

 

اینفلوئنسرها اغلب مایل به کمک در حوزه کاری شما هستند زیرا به وب‌سایت خود بک لینک می‌دهند و فرصتی برای نشان دادن تخصص خود در مورد موضوع مورد نظرشان دارند. این به نفع شماست زیرا احتمال اینکه پست را با شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند یا در پست‌های بعدی در وب‌سایت خود به آن backlink بدهند، بسیار بیشتر است.

 

استفاده از نقل قول‌ها تضمینی برای لینک‌های جدید شما نیست، اما آن‌ها راهی مناسب برای کمک گرفتن از سایر اینفلوئنسرها برای تبلیغ یک پست در وبلاگ شما هستند، به این ترتیب محتوای شما را در دسترس مخاطبان جدید قرار می‌دهند. بینندگان جدید وبلاگ شما ممکن است به دنبال کنندگان بیشتر و روابط جدید تبدیل شوند. هر دو مواردی هستند که می‌توانند موجب ایجاد بک لینک‌ به سایت شما شوند.

 

۳. نوشتن پست‌های مهمان

پست مهمان یک پست وبلاگی است که برای وبلاگ شخص دیگری می‌نویسید و برای مخاطبانش ارزشمند است. تا زمانی که وبلاگ‌های دیگر شامل موضوعات مرتبط با وبلاگ و مخاطبان هدف شما می‌شوند، فرصت خوبی برای ارتباط با افراد جدید و ایجاد یک یا دو backlink به وبلاگ شما است.

 

حتی سرویس‌هایی وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند، مانند Link -able که می‌توانید نویسندگانی را برای کمک به شما در نوشتن پست‌های مهمان استخدام کنید.

 

پست مهمان به تلاش زیادی نیاز دارد. شما باید وبلاگ‌های مناسب را شناسایی کنید، آن‌ها را متقاعد کنید که کار شما را منتشر کنند و یک پست واقعا خوب بنویسید که نظر طرفداران آن‌ها را جلب کند – باید همه این کارها را به صورت رایگان انجام دهید. اما اگر پست شما خوب باشد و وبلاگ دیگر برای افرادی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید مناسب باشد، شما می‌توانید علاوه بر بک لینک‌هایی که به وبلاگ خود می‌دهید، فالوورهای جدید و بازدید بیشتری به دست آورید.

 

نکته‌ای که یادآوری آن بسیار مهم می‌باشد این است: مراقب باشید چه میزان تبلیغ شخصی می‌کنید یا چه میزان در یک پست مهمان به وبلاگ خود بک لینک می‌دهید. اگر به نظر می‌رسد تبلیغاتی یا هرزنامه است، بسیاری از وبلاگ‌ها مشکلی برای انتشار پست شما ندارند. با یک یا دو لینک مرتبط همراه شوید و/یا فقط در صورت منطقی بودن چنین کاری، نام تجاری خود را ذکر کنید.

 

۴. پست‌های مهمان را بپذیرید.

می‌دانم که این بهترین راه برای دیگران جهت لینک سازی در سایت شما به نظر می‌رسد اما علاوه بر آن، هر یک از این افراد وبلاگ شما را نیز تبلیغ می‌کنند.

 

همانند پست‌های نقل قول، این کار ممکن است بلافاصله چند لینک جدید برای شما به وجود بیاورد، همچنین به شما کمک می‌کند با افرادی که به احتمال زیاد وبلاگ شما را تبلیغ می‌کنند و با گذشت زمان به پست‌های شما بک لینک می‌دهند، ارتباط برقرار کنید.

 

در نهایت ایجاد لینک‌های زیاد به ایجاد روابط در جامعه آنلاین شما بستگی دارد. پذیرش پست‌های مهمان، روشی است که به این موضوع کمک می‌کند و به شما محتوای رایگان می‌دهد تا در وبلاگ خود قرار دهید که می‌تواند باعث کاهش برخی از کارهای روزمره شود.

 

۵. دنبال صفحات منبع بگردید.

بسیاری از وبلاگ‌ها و مشاغل، صفحات یا پست‌هایی که دارای منابع مفید و ارزشمندی برای خوانندگان‌شان هستند را گردآوری می‌کنند. هر صفحه‌ای که این کار را برای وب‌سایت‌هایی که مانند شما هستند انجام دهد، می‌تواند فرصتی برای ایجاد backlink باشد.

 

برای شناسایی صفحاتی از این دست، به کلمات کلیدی اصلی که کار وب‌سایت شما را توصیف می‌کند فکر و جستجو کنید. اگر وبلاگ شما پر از دستورالعمل‌های سالم گیاه خواری است، اصطلاحاتی مانند منابع وبلاگ گیاه‌خواری، لینک‌های وبلاگ گیاه‌خواری و سایر مشتقات آن را جستجو کنید. برای هر صفحه منبع مرتبط که پیدا کردید، ببینید آیا می‌توانید اطلاعات تماس مدیر وب‌سایت را پیدا کنید و یا دلیلی برای بک لینک دادن به وب‌سایت خود ایجاد کنید.

 

شما باید انتظار داشته باشید که بسیاری از ایمیل‌های شما نادیده گرفته شوند. شما در اصل در حال تماس با یک غریبه هستید و از او می‌خواهید در حق شما لطف کند. اما اگر ۱۰۰ ایمیل ارسال کنید و دو لینک جدید در وب‌سایت‌های دارای رتبه عالی به دست آورید، تلاش شما ارزشمند خواهد بود.

 

۶. لینک‌های شکسته را پیدا کنید.

پیوندهای شکسته برای بازدیدکنندگان وب‌سایت و وبمسترها آزار دهنده است. هر بار که شخصی در وب‌سایت شما روی یکی از این لینک‌ها کلیک می‌کند، هم تجربه بدی برای او است و هم تأثیر بدی روی سایت شما می‌گذارد.

 

پیوند شکسته اینگونه است که با هشدار دادن به وبمستر در مورد پیوند خراب در وب‌سایت او و پیشنهاد جایگزینی خوب، به او کمک می‌کنید. در مواردی که بیشتر استراتژی‌های لینک سازی به معنای درخواست لطف و کمک از سایر دارندگان وب باشد، در این حالت این مورد بیشتر متقابل است.

 

یافتن نمونه‌هایی از لینک‌های شکسته مرتبط در سراسر وب ممکن است سخت باشد اما تعدادی از ابزارهای لینک شکسته وجود دارد که به شما کمک می‌کنند لینک‌های شکسته را در یک وب‌سایت خاص پیدا کنید، همچنین ابزارهای SEO گزارشاتی از لینک‌های شکسته را بر اساس کلمات کلیدی یا موضوع ارائه می‌دهند.

 

برای هر پیوند شکسته مرتبط که پیدا می‌کنید، می‌توانید با مدیر وب‌سایت تماس بگیرید و به او پیشنهاد جایگزینی محتوای از قبل تولید شده را بدهید یا اگر محتوای جدیدی ندارید، محتوای جدیدی تولید کنید.

 

۷. آمار اصلی خود را ارائه دهید.

نویسندگان عاشق آمار هستند. این آمارها روشی خوب و محکم برای پشتیبان گیری از هر نکته‌ای هستند که در مقاله یا پست وبلاگ بیان می‌کنید. به همین ترتیب، تحقیقات و داده‌های اصلی برخی از بهترین انواع محتوا برای به دست آوردن لینک‌های جدید هستند.

 

مواردی که احتمالاً برای خوانندگان‌تان سوال است و می‌توانید با داده‌ها پاسخ دهید را در نظر بگیرید. سپس بر روی انجام یک نظر سنجی که دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد، تمرکز کنید.

 

قبل از اینکه ایجاد نظرسنجی در وبلاگ خود را شروع کنید، بررسی کنید که آیا به اطلاعاتی که جمع آوری می‌کنید نیاز دارید. اگر یک برند بزرگ و معتبر در حوزه کاری شما قبلاً نظرسنجی مشابهی انجام داده باشد، ارزش کار شما کم‌تر خواهد بود. بیشتر وب‌سایت‌ها به احتمال زیاد به وب‌سایت‌های آن‌ها لینک می‌دهند تا شما. اما اگر می‌توانید برخی از سوالات و موضوعاتی را پیدا کنید که هنوز هیچ کس به اندازه کافی در مورد آن موضوعات اطلاعاتی ارائه نداده است (یا مواردی که داده‌های موجود بسیار قدیمی هستند)، تحقیقات شما می‌تواند به یک آمار اصلی تبدیل شود. این کار قطعاً پیوندهایی برای شما به همراه خواهد داشت.

 

لازم به ذکر است که این روش نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد. اما هنگامی که نوبت به گرفتن بک لینک می‌رسد، به نتایج قابل توجهی دست پیدا می‌کنید.

 

۸. آمارهای گردآوری شده را ارائه دهید.

اگر ایده انتشار تحقیقات را دوست دارید اما منابع کافی برای پروژه بزرگی ندارید، بهترین کار بعدی جمع آوری آمارهای موجودی است که مخاطبان شما در یک پست وبلاگ به دنبال آن‌ها هستند.

 

با گردآوری تعداد زیادی از آمار و ارقام در یک مکان و یک قالب با قابلیت دسترسی آسان، به افرادی (از جمله نویسندگان) که در آنجا به دنبال این اطلاعات هستند، ارزش می‌بخشید. اگر نویسندگان آماری را که به دنبال آن هستند در وب‌سایت شما پیدا کنند- حتی اگر شما منبع اصلی را ایجاد نکرده باشید- ممکن است آن پیوند را کسب کنید.

 

برخی از نویسندگان لینکی را که شما برای بازگشت به منبع اصلی خود وارد می‌کنید دنبال می‌کنند تا صحت آن را بررسی کنند و ترجیح می‌دهند از آن پیوند در پست خودشان استفاده کنند. آماری که به منبع خود اشاره نمی‌کند کم‌تر قابل اعتماد است (و احتمال جذب لینک‌ها کم‌تر است).

 

در برخی موارد، این آمار پشت فرم قرار می‌گیرد یا در قالبی به اشتراک گذاشته می‌شود که کاربر پسندتر از پست شما نیست و این باعث می‌شود پیوند به پست وبلاگ شما انتخاب بهتری برای خوانندگان آن‌ها باشد.

 

نکته مهم: اگر این مسیر را طی کردید، عادت کنید هر سال به عقب برگردید و پست خلاصه خود را به روز کنید. بسیاری از اوقات نویسندگان به دنبال آماری برای تهیه پشتیبان از نکته‌ای هستند که می‌گویند، آن‌ها چیزی جدید می‌خواهند. این اغلب به معنای محدود کردن جستجوی آن‌ها به محتوای به روز شده در سال گذشته است. مطمئن شوید که پست شما داده‌های به روز را ارائه می‌دهد که آن‌ها را بسیار با ارزش‌تر و قابل پیوند می‌کند.

 

۹. جوایزی را طرح و اعطا کنید.

شما می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد وقتی شخص یا شرکتی اعلام کند که برنده جایزه شده است؟ در بیشتر موارد، آن‌ها می‌خواهند درباره این موضوع به همه بگویند. آن‌ها ممکن است در این باره در وبلاگ خود بنویسند، یک اطلاعیه مطبوعاتی منتشر کنند یا برنده خود را در همه کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود معرفی کنند. به طور خلاصه، آن‌ها تعدادی لینک و تبلیغات را به منبع ارسال می‌کنند.

 

به طور واضح،برندها یا جوایز معروف به احتمال زیاد تعدادی لینک دریافت می‌کنند اما حتی برندها یا وبلاگ‌هایی با معروفیت کم‌تر که جوایز اعطا می‌کنند نیز می‌توانند لینک‌هایی دریافت کنند، صرفاً به این دلیل که مردم جایزه گرفتن را دوست دارند. آن‌ها می‌توانند درباره این موضوع حرف بزنند و نشان دهند که آن‌ها خوب عمل می‌کنند.

 

چرا جایزه خود را طراحی و اجرا نمی‌کنید؟ به آن یک اسم ترغیب کننده بدهید (احتمالاً نامی شبیه به وبلاگ شما) و شروع به جستجوی سایر وبلاگ‌ها، اینفلوئنسرها، شرکت‌ها یا افراد دیگری کنید که فکر می‌کنید بهتر است برنده شوند. لوگو بسازید (یا برای این کار یک طراح گرافیک استخدام کنید) و آن‌ها را تشویق کنید تا لوگوی شما را در وب‌سایت‌های خود قرار دهند. این کار هم منجر به ایجاد بک لینک برای وب‌سایت شما می‌شود و هم نشانه حسن نیت عمومی در جامعه است.

 

۱۰. مهمان متخصص شوید.

اگر می‌توانید یکی از افرادی باشید که بلاگرهای دیگر هنگام جستجوی منابع تخصصی به آن‌ها مراجعه می‌کنند، مانند زمانی که پست‌های خلاصه را نقل می‌کنید، هر بار کسی از شما نقل قول یا با شما مصاحبه می‌کند، لینک‌هایی را به دست می‌آورید. این استراتژی به زمان نیاز دارد. ایجاد شهرت به عنوان یک متخصص در زمینه کاری شما روش سریعی نیست که بتوانید یک شبه انجام دهید اما می‌توانید با چند قدم شروع به تثبیت شدن کنید:

 

برای ایمیل‌های Help a Reporter Out ثبت‌نام کنید و به بخش‌های مربوط به موضوع خود پاسخ دهید.

Help a Reporter Out روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان را به متخصصانی که برای حمایت از مطالب خود به آن‌ها نیاز دارند وصل می‌کند. می‌توانید برای دریافت نامه‌های الکترونیکی در تمام زمینه‌هایی که روزنامه نگاران برای یک دوره زمانی مشخص جمع آوری کرده‌اند، ثبت‌نام کنید. سپس به مواردی که برای تخصص شما مناسب هستند پاسخ دهید. این کار می‌تواند منجر به فرصت‌هایی شود که شما در آن مصاحبه کرده‌اید و به صورت قطعه‌ای از شما نقل قول شده و اغلب با بک لینکی به وب‌سایت شما همراه است.

 

در گپ‌های مرتبط با زمینه کاری خود در توییتر شرکت کنید، سپس پیشنهاد میزبانی دهید.

گپ‌های توییتری زمانی است که افراد جامعه در یک ساعت مشخص در توییتر جمع می‌شوند تا با استفاده از هشتگ گپ در مورد یک موضوع مرتبط با هم صحبت کنند. این کار هم یک روش عالی برای ملاقات با افراد دیگر در جامعه شما و هم فرصتی بالقوه برای پیشنهاد میزبانی است. میزبان برای شرکت کنندگان هنگامی که شما در حوزه تخصص خود صحبت می‌کنید، سیگنال‌هایی ارسال می‌کند و احتمال مراجعه افراد به شما برای تحقیق در مورد آن اطلاعات را افزایش می‌دهد.

 

درباره پادکست‌های مرتبط با موضوع خود تحقیق کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

پادکست‌ها یک رسانه محبوب برای کاوش در انواع موضوعات هستند. برای وبلاگ نویسان، پادکست‌ها می‌توانند راهی نوین برای به اشتراک گذاشتن تخصص شما با مخاطبان جدید و ایجاد اعتبار شما باشند. ببینید کدام پادکست‌ها موضوعات‌شان با حوزه کاری شما مرتبط است. به چند مورد گوش دهید تا ببینید کدام یک را دوست دارید، سپس با میزبانان تماس بگیرید تا ببینند آیا می‌توانید در مورد موضوعی که تخصص دارید، صحبت کنید.

 

به دنبال فرصت‌های برای گفتگو باشید.

صحبت کردن یک مهارت کاملاً متفاوت از نوشتن است، بنابراین ممکن است احساس کنید که این از توانایی شما خارج است. اما اگر شما در حال تلاش برای متخصص شدن هستید، سخنرانی در هنگام رویدادهای مربوط به صنعت شما یا موضوعی در حوزه تخصص شما می‌تواند راهی قدرتمند برای ایجاد اعتبار شما به عنوان یک متخصص باشد. از گروه‌ها و رویدادهای محلی و کوچک شروع کنید. هنگامی که به توانایی‌های گفتاری خود اطمینان بیشتری پیدا کردید، شجاع باشید و برای برخی از کنفرانس‌های بزرگ‌تر اقدام کنید.

 

۱۱. بررسی‌ها یا مقایسه محصولات را بنویسید.

هر موضوعی که در وبلاگ خود قرار می‌دهید، احتمالاً با برخی از محصولات مرتبط هستند و خوانندگان شما به دنبال آن‌ها می‌باشند. بررسی و مقایسه محصولات برای خوانندگانی که هنگام انتخاب محصول، نیاز به اطلاعات دارند بسیار مفید است. آن‌ها همیشه می‌توانند برندهای موجود محصولات را در وب‌سایت خود محصول ببینند اما این اطلاعات نسبت به اطلاعات بی‌طرفانه شخص ثالث ارزش کم‌تری دارند.

 

کسی که وبلاگ عکاسی داشته باشد خوانندگانی دارد که خواهان اطلاعاتی هستند که هنگام خرید دوربین مناسب به آن‌ها کمک می‌کند. آن‌ها را درباره دوربین خاصی که استفاده کرده‌اید و می‌دانید بسیار خوب است راهنمایی کنید. همچنین توضیح در مورد کارایی خوب و همه موارد کوچک (یا نه خیلی کم)درباره عملکرد ضعیف دوربین دقیقاً همان چیزی است که مخاطبان شما باید قبل از خرید دوربین، از آن‌ها آگاه باشند. حتی بهتر است اگر سه دوربین مشابه را امتحان کرده‌اید و بتوانید تفاوت آن‌ها و نقاط قوت و ضعف نسبی آن‌ها را توضیح دهید. این اطلاعات سه گانه هنگام خرید دوربین سودمند خواهد بود.

 

نظرات یا پست‌های مقایسه محصول شما نه تنها برای افراد مخاطب هدف شما ارزشمند است، بلکه احتمالاً بک لینک‌هایی را نیز در پی دارد. برندهای فروشنده این محصولات علاقه‌مند هستند که به هر گونه بررسی مثبت در مورد محصولات خود بک لینک دهند. هر نویسنده‌ای که روی محتوایی کار می‌کند که می‌داند این اطلاعات برای خوانندگان خود ارزشمند است، مثلاً یک پست وبلاگ در مورد نحوه شروع کار یک عکاس، دلیل خوبی برای لینک دادن به پست مفصل شما می‌باشد.

 

۱۲. از تکنیک آسمان خراش استفاده کنید.

رتبه بندی جستجو یک رقابت است و برخی از کلمات کلیدی بسیار رقابتی‌تر از بقیه هستند. باید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود را شناسایی کنید زیرا این کلمه کلیدی است که می‌توانید به راحتی از طریق آن رقابت کنید.

 

تکنیک آسمان خراش در مورد یافتن پست‌های وبلاگ دارای رتبه برتر است که به اندازه محتوای شما خوب نیستند پس ایجاد یک پست وبلاگ بسیار عالی به وضوح بهتر است.

 

پس از اتمام و انتشار پست جذاب وبلاگ خود، می‌توانید به وب‌سایت‌هایی که دارای محتوای متوسط و در حال رتبه بندی هستند، پیشنهاد دهید که این پیوند را با محتوای دقیق‌تر و مفید شما جایگزین کنند. مراقب باشید که  پست اصلی اشتباهات واضحی نداشته یا منسوخ شده نشده باشد.

 

رنکینگ بالای سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا موجب جلب توجه وب‌سایت‌های دیگر برای یک لینک دادن می‌شود. ما در مقاله زیر ۳۱ نکته مهم برای افزایش رنکینگ سایت را توضیح می‌دهیم.

۱۳. با سایر بلاگرها ارتباط برقرار کنید.

متوجه می‌شوید که چند توصیه قبلی در این لیست، ایجاد روابط را در اولویت قرار داده‌اند. به این دلیل که روابط بخش بزرگی از لینک سازی است. مردم اغلب به شخصی که با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و می‌دانند اعتبار دارد تا وبلاگی که هرگز در مورد آن نشنیده‌اند یا یک فرد غریبه، بیشتر backlink می‌دهند. اگر وبلاگ نویسان دیگر را در فضای خود توییت می‌کنید، محتوای آن‌ها را به اشتراک می‌گذارید، درباره وبلاگ آن‌ها کامنت می‌گذارید یا راه‌هایی برای همکاری با آن‌ها پیدا می‌کنید، در این صورت توجه آن‌ها را جلب خواهید کرد.

 

هرگاه آن‌ها شما را بشناسند، بیشتر تمایل دارند که به محتوای شما توجه کنند و هر زمان که تحت تأثیر آنچه شما نوشتید قرار گرفتند یا بدانند که این پیوند چیز ارزشمندی به پست آن‌ها اضافه می‌کند آن را به اشتراک می‌گذارند.

 

این یک بازی طولانی است. امروز نمی‌توانید خود را به یک وبلاگ نویس معرفی کنید و فردا انتظار بک لینک گرفتن داشته باشید اما ایجاد روابط اکنون و شروع به عضویت در جامعه بزرگ‌تر با گذشت زمان نتیجه خوبی خواهد داشت.

 

۱۴. برای دریافت بک لینک از «گردآوری لینک» استفاده کنید.

link roundup چیست؟ گردآوری لینک لیستی از محتوای جمع آوری شده و پیوند دادن به محتوای مورد علاقه شما در مورد یک موضوع است.

 

گردآوری لینک به طور معمول در انتهای یک پست وبلاگ قرار دارد و روش خوبی برای ارائه نتیجه درست مانند پیوند دادن به منابع دیگری است که برای خوانندگان شما مفید خواهد بود.

 

گردآوری لینک همچنین یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با وب‌سایت‌ها و وبلاگ نویسان دیگر است که اغلب آن‌ها را تشویق می‌کند تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

 

۱۵. سندیکای محتوای وبلاگ خود را در نظر بگیرید.

سندیکای محتوا زمانی است که محتوایی که قبلاً در وبلاگ خود منتشر کرده‌اید، با پیوندی به وب‌سایت شما، در جای دیگری نیز منتشر شود. برخی از وب‌سایت‌ها با مخاطبان زیاد، با کمال میل توافق نامه‌های سندیکای محتوا را با سایت‌های کوچک‌تر تنظیم می‌کنند، زیرا با کم‌ترین کار، محتوای بیشتری منتشر می‌کنند.

 

برای وبلاگ نویسان، مزیت سندیکا در محتوا این است که افراد بیشتری پست‌های وبلاگ شما را می‌بینند و برخی از آن‌ها به اندازه کافی پست‌های شما را دوست دارند و به وبلاگ شما بازمی‌گردند.

 

سندیکا در محتوا می‌تواند به سادگی انتشار مجدد بهترین پست‌های وبلاگ شما در LinkedIn یا Medium یا به معنای توافق با انتشارات محبوب در زمینه کاری شما باشد. در هر صورت، این کار می‌تواند باعث دوبرابر شدن backlink و بازدید بیشتر به وبلاگ شما شود.

 

نتیجه گیری

هیچ یک از این استراتژی‌ها آسان نیستند. همه آن‌ها به یک تعهد زمانی و برخی کارهای قابل توجه نیاز دارند. اما اگر می‌خواهید خوانندگان بالقوه شما پست‌های جذاب وبلاگ شما را پیدا کنند، بهتر است نکات ذکر شده در مورد  ایجاد بک لینک برای سایت را رعایت کنید. فراموش نکنید قبل از انجام این اقدامات، داشتن سایتی پرسرعت با امنیت بالا ضروری است.

 

خرید سرور محازی لینوکس linux vps

راضیه عبداللهی 

کانتنت‌رایتر، کپی‌رایتر و مدرس زبان انگلیسی، علاقه‌مند به مباحث مرتبط با IT.