راضیه عبداللهی 

دی 27, 1399

۹ مرحله برای راه‌اندازی نمایندگی هاست خود

بسیاری از کسب و کارها از نمایندگی هاست (Reseller Hosting) به عنوان راهی برای افزایش درآمد خود استفاده می‌نمایند. از طرفی برخی دیگر از کسب و کارها با استفاده از سرویس نمایندگی هاست در هزینه‌های راه اندازی یک فعالیت تجاری جدید صرفه جویی می‌کنند. همانطور که ملاحظه می‌کنید خرید هاست نمایندگی می‌تواند یک منبع درآمد عالی برای هر کسب و کاری باشد.

 

اگر تمایل دارید از میزبانی نمایندگی هاست درآمد کسب کنید، باید در این رقابت از سایر رقبا سبقت بگیرید. به این معناست که شما می‌بایست به مشتریان خود بهترین و مناسب‌ترین خدمات را عرضه نمایید. همچنین علاوه بر کسب درآمد، ارسال پیام‌های بازیابی موثر، باعث می‌شود محبوبیت برند تجاری شما نیز افزایش یابد.

 

در این مقاله، نکات موثر را جهت ارتقا درآمد کسب و کار شرح خواهیم داد. اگر تمایل دارید فعالیت میزبانی نمایندگی هاست خود را آغاز نمایید، شما به یک برنامه ده مرحله ای نیاز دارید تا میزبانی نمایندگی را به یک فعالیت آنلاین سودآور تبدیل کنید. پس با ما همراه باشید.

 

مروری بر نمایندگی هاست

نمایندگی هاست یا Reseller Hosting سرویسی است که شما آن را به عنوان نماینده تهیه می‌کنید. جهت این کار شما پلان میزبانی مورد نظر را از شرکت‌های هاستینگ مربوطه خریداری می‌نمایید. سپس این امکان به شما داده می‌شود که سرویس نمایندگی هاست خود را به بسته‌های میزبانی کوچک‌تر تقسیم کرده و آن‌ها را مطابق برنامه فروش خود و با قیمت مورد نظر به مشتریان خود بفروشید و در نتیجه سود قابل توجهی کسب نمایید.

 

همانطور که می‌دانید به عنوان مالک یک کسب و کار، شما نباید به یک منبع درآمد وابسته باشید و می‌بایست با افزودن سرویس‌های نمایندگی هاست به برنامه خود، منبع درآمد خود را متنوع کرده و از تجارت خود در برابر نوسانات بازار محافظت کنید.

 

در دنیای آنلاین امروزی، تصور سازمانی که نیاز به وب سایت ندارد، کاملا دشوار است. حتی در صورتی‌که شما از قبل مشتریان ثابت خود را داشته باشید، نمایندگی هاست ریسلری به شما کمک می‌کند بدون پرداخت هزینه اضافی، برای جلب مشتریان جدید، درآمد خود را به حداکثر برسانید.

 

همچنین شما به عنوان یک نماینده ریسلری، در عین حال که هزینه‌های اولیه سرویس را که معمولاً با راه اندازی یک فعالیت تجاری جدید مرتبط است، کاهش می‌دهید، می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید. هزینه‌های راه اندازی معمولا شامل خرید سرورها و لایسنس‌های نرم افزار و پیکربندی شبکه می‌باشد. همچنین با خرید هاست نمایندگی، بسیاری از هزینه‌های دیگر از جمله هزینه استخدام کارکنان برای مدیریت زیرساخت میزبانی و تعمیر و به روزرسانی نرم افزارها و سخت افزارهای مورد استفاده نیز از بین می‌رود.

 

از طرفی دیگر میزبانی نمایندگی می‌تواند برای ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان فعلی شما نیز موثر باشد. در بهترین حالت، میزبانی نمایندگی یک درآمد قابل اعتماد و طولانی مدت را برای شما فراهم می‌کند.

 

۹ روش برای کسب درآمد از نمایندگی ریسلری

تا اینجا متوجه شدیم که سرویس نمایندگی ریسلری هاست چیست. حال بیایید بدانیم که چگونه می‌توانید میزبانی نمایندگی هاست را به یک منبع سودآور یا حتی یک تجارت کاملاً جدید تبدیل کنید. در اینجا ۱۰ نکته برای کسب درآمد از این طریق آورده شده است.

 

۱. جایگاه و بازار فروش مناسب خود را پیدا کنید.

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که فروش موفقیت آمیز هاست ریسلری به معنای رقابت با شرکت‌های بزرگ ارائه دهنده سرویس هاستینگ نیست. این شرکت‌های مستقل، غالباً در موقعیتی هستند که قیمت‌های بسیار رقابتی را ارائه می‌دهند. همچنین آن‌ها بودجه لازم را برای هدف قرار دادن مشتریان بزرگ و طیف متنوعی از مشتریان را نیز دارند.

 

بسیاری از نمایندگان فروش موفق، مخاطبان خاص را هدف قرار می‌دهند. با تمرکز بر مخاطبین خاص، می‌توانید خدمات، ویژگی‌ها و بازاریابی مورد نظر را به راحتی بر اساس نیازهای مشتریان ایجاد کنید. به همین ترتیب، این بدان معناست که در مقابل شرکت‌های هاستینگ، هزینه‌های راه اندازی اولیه شما نیز کمتر می‌باشد که این خبر خوبی برای کسب سود شماست.

 

همانطور که می‌دانید هنگام تصمیم گیری برای تعیین هدف خود، ابتدا مهم است که موضوعی پیدا کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا تجارت شما را ارتقا دهد. لذا جهت این کار بهتر است از ابزاری مانند Google Trends استفاده نمایید. با استفاده از Trends می‌توانید تعداد افرادی را که به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با موضوع شما هستند، جستجو کنید.

 

۲. جهت توسعه آینده کاری خود برنامه ریزی کنید.

توجه داشته باشید که محدود کردن مخاطبان خاص، می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کند. با این حال، اگر روی مشتریان خیلی خاص تمرکز نمایید و دایره خود را محدود کنید، فرصت های رشد را در آینده را از دست خواهید داد.

 

لذا هنگام انتخاب بازار فروش و جایگاه مناسب خود، شما می‌بایست به طور هوشمندانه فرصت‌های ارتقای کسب و کار در آینده را در نظر بگیرید. یک راه حل این است که با رشد کسب و کار خود جایگاه‌های جدید را در نظر بگیرید. این جایگاه ممکن است شامل گسترش در حوزه‌ها یا مکان‌های مرتبط باشد.

 

به عنوان مثال، ممکن است تجارت شما رستوران‌های محلی را که نیاز به میزبانی وب دارند، هدف قرار دهد. لذا شما می‌بایست با آینده نگری، هدف خود را صنعت گردشگری محلی در نظر بگیرید.

 

چرا که در این سناریو، ممکن است دامنه جغرافیایی خود را در آینده گسترش داده و سراغ رستوران‌ها را در شهرها و استان‌های همسایه بروید. همچنین ممکن است حوزه های دیگری از صنعت گردشگری مانند هتل‌های محلی، سالن‌های ورزشی و تئاترها را نیز در آینده هدف قرار دهید. هنگام شناسایی فرصت‌های پیشرفت و توسعه، مراجعه به Google Trends می‌تواند به شما کمک شایانی نماید.

 

در نتیجه با برنامه ریزی آینده برای اهداف خود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که طرح مورد نظر شما دارای پتانسیل رشد لازم می‌باشد.

 

۳. خدمات رقبای خود را بررسی کنید.

هنگامی‌که جایگاه خود را پیدا کردید، زمان آن می‌باشد بررسی کنید که مشتریان از یک ارائه دهنده میزبانی چه می‌خواهند. جهت درک نیازهای مخاطبان هدف خود، باید شرکت‌های رقیب خود را که فعالیت آن‌ها مرتبط با اهداف شماست بررسی کنید.

 

تا جایی که ممکن است سعی کنید حداقل پنج رقیب خود را شناسایی کنید که مشتریان آینده شما را هدف قرار می‌دهند. سپس می‌توانید محصولات و خدمات ارائه شده و امتیازات آن‌ها را بررسی کنید.

 

این شرکت‌ها رقبای مستقیم شما هستند. برای متمایز شدن در بین آن‌ها، می‌توانید میزبانی مناسب تری را ارائه دهید و یا خود را به عنوان گزینه برتر معرفی کنید. البته، مورد دوم ممکن است شامل ارائه منابع بیشتر، ویژگی های منحصر به فرد یا استاندارد بالاتر در خدمات مشتری باشد.

 

همچنین شما باید سایر رقبای خود و منابع مورد استفاده آن‌ها را نیز بسنجید. این احتمال وجود دارد که ارائه دهندگان فعلی، مخاطبین مورد نظر شما را هدف قرار دهند. در این سناریو، ممکن است تصمیم بگیرید مخاطبان هدف خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر رقابت شدیدی برای سایت‌های تجارت الکترونیکی و فروش آنلاین وجود دارد، می‌توانید تمرکز خود را بر فروشندگان محصول خاص، خرده فروشان و عمده فروشی محدود کنید.

 

۴. بهترین ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کنید.

به عنوان یک ریسلری هاست، خدمات شما کاملاً وابسته به شرکت ارائه دهنده ریسلری می‌باشد. درنتیجه می‌بایست بهترین هاست ریسلری را از میان شرکت‌های هاستینگ مختلف انتخاب نمایید تا شروع قدرتمندی داشته باشید.

 

در این راستا، باید شرکت هاستینگی را انتخاب نمایید که با منابع و ویژگی‌های مورد نیاز مشتریان شما مطابقت داشته باشد. گاهی ممکن است وسوسه انگیز باشد که ارائه دهنده با منابع نامحدود مانند پهنای باند، حافظه و فضای دیسک نامحدود و یا با بیشترین حجم را انتخاب کنید. اگر مشتریان شما واقعاً به این ویژگی‌ها و منابع احتیاج نداشته باشد، این کار قطعا ارزش ندارد.

 

اگر در حال راه اندازی کسب و کار جدید هستید، پیش بینی آنچه ممکن است مخاطبان هدف شما نیاز داشته باشند، دشوار است. در این صورت، پیشنهاد می‌شود عملکرد سایر رقبا را در این زمینه بررسی و مطالعه نمایید. همچنین می‌توانید شرکت هاستینگی را انتخاب کنید که طیف وسیعی از پهنای باند را ارائه می‌دهد.

 

هنگام انتخاب شرکت هاستینگ، همچنین توصیه می‌کنیم که به دوره آپ‌تایم توجه کنید. اگر سرورهای شرکت میزبانی شما به هر دلیلی از کار بیفتند، وب سایت‌های مشتریان شما قطع خواهند شد.

 

همچنین مطالعه اخیر توسط Moz نشان داده است که خطای متناوب سرور داخلی (۵۰۰ internal server errors) می‌تواند باعث ایجاد مشکل در ردیابی کلمات کلیدی نیز شود و ممکن است مشتریان شما با افت رتبه سئو در موتورهای جستجو (SEO) مواجه شوند.

 

لذا اکیدا توصیه می‌کنیم شرکت هاستینگی را انتخاب کنید که تضمین بالا بودن (Uptime) سرور‌ها را ارائه دهد. همچنین باید اعتبار شرکت ارائه دهنده را در بین مشتریان، از جمله رتبه بندی آن‌ها را نیز بررسی کنید.

 

۵. نمایندگی هاست خود را راه اندازی کنید.

هنگامی‌که ارائه دهنده خود را انتخاب کردید، مرحله بعدی ایجاد پلان‌های میزبانی شما است. این فرایند بسته به شرکت هاستینگ شما می‌تواند متفاوت باشد.

WHM ابزاری اساسی برای مدیریت میزبانی نمایندگی است. شما می‌توانید از WHM برای انجام کارهای مهم، از جمله ایجاد حساب‌های مشتری، نظارت بر استفاده از پهنای باند و ایجاد پلان‌های میزبانی وب خود استفاده کنید.

 

برای ایجاد یک پلان، وارد WHM شوید و Add a Package را انتخاب کنید. سپس می‌توانید منابعی که می‌خواهید در بسته میزبانی خود داشته باشید، مشخص کنید.

 

همچنین در کنار آن ممکن است به روشی نیاز داشته باشید که پلان‌های میزبانی خود را به مشتریان بالقوه نمایش دهید. جهت این کار می‌توانید یک صفحه فرود (Landing page) به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. ایجاد صفحات فرود با استفاده از ویژگی‌های داخلی WordPress به راحتی امکان پذیر است. ایجاد صفحات فرود با طراحی زیبا، با استفاده از یک صفحه ساز مخصوص مانند Elementor در وردپرس، ساده‌ترین راه است.

 

گزینه دیگر راه اندازی فروشگاه آنلاین مختص تجارت میزبانی وب شماست. هنگامی‌که صحبت از فروش آنلاین محصولات و خدمات می‌شود، قطعا ووکامرس یک گزینه بسیار محبوب است.

 

۶. در پشتیبانی از مشتری بهترین باشید.

به عنوان یک شرکت میزبانی کوچک، خدمات و پشتیبانی ارائه شده توسط شما دارای این پتانسیل است که تجارت شما را تقویت نموده و یا کلا از بین ببرد.

 

لذا سعی کنید همواره سطح بالایی از خدمات پشتیبانی را به مشتریان ارائه دهید، در این صورت از رقبای خود و حتی به طور بالقوه از بزرگ‌ترین ارائه دهنده‌های میزبانی وب متمایز خواهید شد.

 

مشتریان راضی می‌توانند بهترین راه برای تبلیغات تجاری شما باشند. امروز، دشوار است که به سازمانی فکر کنیم که از حضور در صحنه آنلاین بهره نبرد. در جهانی که همه به میزبانی وب احتیاج دارند، هر مشتری راضی بالقوه می‌تواند شرکت شما را به تعداد زیادی از افراد توصیه کند. لذا ارائه یک تجربه خوب برای مشتریان، برای رشد تجارت شما ضروری است.

 

به محض ورود شخصی به وب سایت شما بایستی بهترین پشتیبانی را از مشتری خود انجام دهید. مطمئن شوید اگر سوالی در خصوص خدمات یا محصولات شما دارند، به راحتی پاسخ خود را دریافت کنند. این کار ممکن است شامل طرح سوالات آن‌ها از طریق گفتگوی زنده یا تحقیق درباره پاسخ‌ها با استفاده از منابع آموزشی مانند سوالات متداول باشد.

در حالت ایده آل، باید چندین روش برای تماس با پشتیبانی در سایت وجود داشته باشد که ممکن است شامل پشتیبانی تلفنی، گفتگوی زنده و سیستم اختصاصی تیکتینگ باشد.

 

همچنین مشتریان شما ممکن است ترجیح دهند جواب خود را در پایگاه آموزشی شما پیدا کنند. برای این دسته از مشتریان، شما باید بلاگ‌ها و یا مقالات آموزشی مناسب ایجاد نمایید. در این رابطه، افزونه‌های وردپرس زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در ایجاد یک پایگاه داده موثر نظیر Echo Knowledge Base کمک کند.

 

با این حال، مهم این است که بیش از حد توان خود به مشتریان وعده ندهید. در نظر داشته باشید که ارائه چند گزینه پشتیبانی و ارائه خدمات عالی به مشتریان در گزینه های محدود، بسیار بهتر از ارائه پشتیبانی ناسازگار در همه جوانب است.

 

۷. با مشتری ایده آل خود ارتباط برقرار کنید.

وقتی روی یک اهداف خاص تمرکز می‌کنید، می‌توانید تجارت خود را به طور موثرتری انجام دهید. به جای بازاریابی برای عموم (که به ندرت کارساز است)، می‌توانید تمرکز خود را بر روی برقراری ارتباط با مخاطبان هدف خاص بگذارید.

 

لذا در ابتدا بهتر است تعیین کنید که آیا سیستم عامل، وب سایت، نشریه یا کانال دیگری وجود دارد که مشتری ایده آل شما را هدف قرار دهد. این کانال های معمولاً مخاطبانی دارند که به شما در کاهش هزینه های بازاریابی کمک می‌کند. همچنین باید بین مخاطبان آن‌ها و مشتری ایده آل شما ارتباط زیادی وجود داشته باشد. این بدان معناست که بازگشت سرمایه (ROI) برای این فعالیت‌های بازاریابی احتمالاً بسیار زیاد خواهد بود.

 

۸. روی کلید واژه خود تحقیق کنید.

تعیین کلمات کلیدی خاص با استفاده از ابزارهایی مانند Google AdWords بازاریابی تجارت شما را آسان می‌کند. تحقیقات کلمات کلیدی (Keyword research) اغلب می‌تواند کلمات کلیدی را نشان دهد که به شدت با تجارت و مخاطبان شما ارتباط دارند، اما در اینترنت ‌بر سر آن‌ها رقابت بسیار کمی وجود دارد. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا تبلیغات خود را با حداقل هزینه در مقابل مشتری ایده آل خود قرار دهید.

 

برای ایجاد Google Ads، باید در حساب Google Ads ثبت نام کنید. سپس می‌توانید به Keyword Planner دسترسی پیدا کنید و درباره کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود تحقیق کنید. همچنین می‌توانید این کلمات کلیدی را با توجه به حجم جستجو (search volume) و سطح رقابت فیلتر کنید.

 

همچنین به شما توصیه می‌کنیم از کلمات کلیدی معروف و پرکاربرد پرهیز کنید، زیرا رتبه بندی برای آن‌ها دشوار است. به جای آن می‌توانید با یک حرکت هوشمندانه تمرکز خود را بر کلمات کلیدی بگذارید که دارای حجم جستجوی مناسب و رقابت کم‌تر هستند.

 

فاکتورهای بسیار دیگری وجود دارند که به بازاریابی تجارت شما کمک می‌کنند. هنگام ایجاد یک برنامه بازاریابی، ممکن است لازم باشد فعالیت‌های بازاریابی رقیبان خود را با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush یا SimilarWeb بررسی کنید. این کار ممکن است شامل بررسی در مورد استراتژی‌های سئو رقبا و موارد دیگر باشد.

 

۹. عملکرد خود را با Google Analytics کنترل کنید.

در این مرحله، وب سایت شما فعال است و شما به طور موثر خدمات میزبانی خود را تبلیغ می‌کنید. این یک شروع عالی است، اگرچه برای رشد کسب و کار خود باید به طور مداوم بر عملکرد آن نظارت کنید.

 

با مراجعه به key metrics، می‌توانید محتوا، اقدامات و کمپین هایی که نتایج دلخواه شما را ارائه نمی‌دهند، شناسایی کنید. سپس می‌توانید این فعالیت‌ها را از برنامه کاری خود حذف کنید. همچنین می‌توانید اعمالی را که نتایج دلخواه شما را ارائه می‌دهند، شناسایی کنید. سپس می‌توانید زمان و تلاش بیشتری را برای انجام این فعالیت‌ها متمرکز کنید.

 

با استفاده از سیستم‌های تجزیه و تحلیل analytics می‌توانید عملکرد وب سایت خود را کنترل کنید. با استفاده از داده‌های تجزیه و تحلیل، می‌توانید در مورد آینده کمپین‌های بازاریابی خود و حتی به طور کلی آینده کسب و کار خود تصمیمات آگاهانه تری بگیرید.

 

سیستم‌های تجزیه و تحلیل زیادی وجود دارد که می‌توانید برای نظارت بر وب سایت خود از آن‌ها استفاده کنید، اما Google Analytics یکی از محبوب‌ترین‌ها است.

سیستم‌هایی مانند Google Analytics معیارهایی را که برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی هستند، از جمله نرخ پرش (bounce rate)، منابع ترافیک (traffic sources) و تبدیلات (conversions) ارائه می‌دهد.

 

مقدار زیاد داده‌ها در پلتفرم‌هایی مانند Google Analytics در ابتدا می‌تواند طاقت فرسا باشد. لذا برای شروع، توصیه می‌کنیم روی ترافیک کلی (overall traffic) و زمان صرف شده در سایت خود تمرکز کنید.

این دو معیار، بینشی در مورد توانایی شما در جذب بازدید کننده و همچنین توانایی درگیر کردن آن‌ها با محتوای شما فراهم می‌کند.

همچنین بهتر است منابع اصلی ترافیک خود را نیز بررسی کنید. این کار به شما کمک کند هر شخص ثالث یا سیستم عامل که میزان قابل توجهی از بازدید شما را تأمین می‌کند، شناسایی کنید. سپس می‌توانید برای ارتقا این منابع زمان و تلاش بیشتری بگذارید.

 

افزایش رتبه و ترافیک سایت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های وبمسترهاست. در مقاله زیر ما ۲۷ روش رایگان برای افزایش رتبه سایت به شما معرفی می‌کنیم.

نتیجه گیری

 

تبدیل نمایندگی هاست لینوکس به یک تجارت سودآور همیشه آسان نیست. با این حال، بسیاری از افراد قبلاً با موفقیت ریسلری وب را به کسب و کار خود اضافه کرده و حتی کسب و کار اختصاصی برای فروش خدمات میزبانی خود را راه اندازی کرده‌اند.

 

برنامه ده مرحله‌ای که ما در این مقاله به شما ارائه داده‌ایم شروع خوبی برای کسب درآمد از تجارت جدید شما است. مطمئناً شناسایی مخاطبان متبحر و فضای کافی برای رشد در آینده از اولین اقداماتی است که باید انجام شود. همچنین، ساخت و بازاریابی نام تجاری خود به عنوان یک ارائه دهنده میزبانی معتبر در نوع خود، رمز موفقیت شما است.

 

به عنوان ریسلری هاست، خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهید، در نهایت توسط شرکت میزبانی شما ارائه می‌شود. اگر تمایل دارید از طریق نمایندگی هاست درآمد کسب کنید، مهم‌ترین فاکتور این است که شرکت هاستینگ مناسب و بهترین هاست ریسلر را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم شرکتی را انتخاب کنید که تضمین uptime بالا و عملکرد و پایداری بالاتر و پشتیبانی ۲۴/۷ ارائه دهد.

 

ما در efixhost بهترین خدمات ریسلری هاست از جمله  uptime بالا و پشتیبانی شبانه روزی را ارائه می‌دهیم. برای دریافت نمایندگی هاست کلیک کنید.

 

 

خرید نمایندگی هاست ریسلری

راضیه عبداللهی 

کانتنت‌رایتر، کپی‌رایتر و مدرس زبان انگلیسی، علاقه‌مند به مباحث مرتبط با IT.