شیوا سیاهوشی 

دی 29, 1400

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد، مالک کال‌آف‌دیوتی و وارکرافت را خرید!

طی اعلامیه‌ی اخیردر تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲، مایکروسافت کمپانی اکتیویژن بلیزارد، مالک یکی از قوی‌ترین بازی‌های ویدیویی را خرید.

اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) یک هلدینگ تولید کننده‌ی بازی‌های ویدیویی مستقر در آمریکا است که در جولای ۲۰۰۸ تاسیس شده و طی سال‌های متمادی، تولید و توسعه‌ی قوی‌ترین و باکیفیت‌ترین بازی‌های ویدیویی را بر عهده داشته است.

 

لیست محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی ارائه شده توسط کمپانی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard):

Call of Duty
World of Warcraft
Marvel: Ultimate Alliance
King’s Quest
Wreck-It Ralph
Fast & Furious
Crash Bandicoot
Skylanders

مایکروسافت با ۶۸.۷ میلیارد دلار اکتیویژن بلیزارد را خرید.

کمپانی اکتیویژن بلیزارد نیز در نوامبر ۲۰۱۵ با بودجه‌ی ۵.۹ میلیارد دلار پس از خرید و ادغام شدن با کمپانی کینگ (King) که با بازی Candy of Crash معروف شد، به کمپانی بزرگ‌تری تبدیل شد و به فعالیت تخصصی خود ادامه داد.

اکنون نیز کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که با پرداخت ۶۸.۷ میلیارد دلار اعلام کرد که کمپانی «Activision Blizzard» را از آن خود می‌کند. پس از عقد قرارداد و نهایی کردن معامله، طبق درآمد، مایکروسافت به سومین کمپانی بزرگ بازی‌های ویدیویی در جهان پس از تنسنت (Tencent) و سونی (Sony) قرار خواهد گرفت.

این واگذاری شامل قراردادی نمادین از اکتیویژن، بیلیزارد و استودیو کینگ برای خرید بازی‌هایی از جمله «وارکرافت»، «دیابلو»، «Overwatch»، «کال آف دیوتی» و «کندی کراش» است. همچنین بازی‌های ورزشی دارای لیگ‌های جهانی نیز شامل این قرارداد می‌شوند.

طبق این قرارداد، بابی کوتیک مالک فعلی اکتیویژن بلیزارد، به مدیریت خود به عنوان CEO یا مدیرعامل بر روی پروژه‌ها و پیشرفت آن‌ها ادامه خواهد داد. اما پس از عقد نهایی قرارداد و واگذاری کامل، اکتیویژن بلیزارد باید گزارشات عملکرد خود را برای فیل اسپنسر، مدیر عامل بخش بازی‌های مایکروسافت ارسال نماید.

 

هدف مایکروسافت از خرید کتیویژن بلیزارد و کینگ

طبق گفته‌ی ساتیا نادلا – مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ی مایکروسافت – هدف اصلی مایکروسافت از خرید کمپانی Activision Blizzard و King، جهانی کردن بازی‌ها، ایجاد کامیونیتی و استفاده از بستر کلود است تا از این طریق، این کمپانی وارد عصر جدیدی از دنیای بازی‌های ویدیویی شود. در این برنامه‌ریزی، سازندگان بازی و پلیرها در اولویت قرار خواهند گرفت، همچنین فضای بازی ایمن‌تر ایجاد شده و تمام بازی‌ها نیز در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

 

 

توییت رسمی مایکروسافت بابت خرید اکتیویژن بلیزارد

یکی از مهم‌ترین بازی‌های ویدیویی که طی سال‌های اخیر بین تمام افراد جامعه چه ایران و چه خارج محبوب‌تر شده است، بازی کال آف دیوتی «Call of Duty» است، چرا که نسخه‌ی موبایل این بازی توسط توسعه دهندگان آن ارائه شده و از این رو،‌ افراد بیشتر و البته کاربران موبایل را نیز به خود جذب کرد.

همکاران افیکس هاست هم با جوین شدن در این بازی پرهیجان، اوقات فراغت خود را پر می‌کنند. در ادامه تصویر یکی از کاراکترهای بنده را را در COD «کال آف دیوتی» مشاهده می‌کنید:)

 

مایکروسافت کال آف دیوتی

شیوا سیاهوشی 

متخصص سئو، کپی‌رایتر، علاقه‌مند به حوزه هاستینگ و مدرس زبان انگلیسی.