آنیتا نظری 

آذر 22, 1399

۲۷ روش رایگان برای افزایش رتبه سایت خود

این روزها هرکسی ‌می‌تواند یک وب سایت عالی ایجاد کند. اما واقعیت جالب این است که تقریباً ۲ میلیارد وب سایت در سراسر جهان وجود دارد و حدودا در هر ثانیه یک وب سایت جدید ایجاد ‌می‌شود.

اگر می‌خواهید در میان آن همه وب سایت در سرتا سر اینترنت وب سایت و ایده‌های شما بدرخشد، علاوه بر استفاده از سرور پرسرعت و با کیفیت شما به تبلیغ کردن نیز نیاز دارید. شما باید جهت افزایش ترافیک سایت بجنگید تا برند و نام تجاری خود را در دنیای مجازی نشان دهید و بازدیدکنندگان را به سمت سایت خود سوق دهید.

اما اگر بودجه کافی ندارید، چه کار کنید؟

 

بهینه سازی و تبلیغات موثر وب سایت جدید شما می‌تواند با کمترین هزینه انجام شود. با این ایده‌های رایگان و ارزان وب سایت خود را به بهترین نحو ممکن تبلیغ کنید و از افزایش بازدید سایت خود لذت ببرید.

 

۲۷ روش رایگان و مقرون به صرفه برای افزایش رتبه و بازدید سایت

 

۱. کلمات کلیدی جستجوگرها

وقتی به دنبال پاسخ یک سوال یا راه حل یک مسئله هستید، اولین منبع شما احتمالاً Google است. اگر عبارات خود را به درستی تایپ نمایید، جستجوی Google می‌تواند منبع قدرتمندی برای بازدید وب سایت باشد. وقتی مشتریان بالقوه شما چیزی را در Google جستجو ‌می‌کنند، به احتمال زیاد از دو یا سه نتیجه برتر چشم پوشی نمی‌کنند. بنابراین هدف شما این است که با استفاده از کلمات کلیدی مربوطه، وب سایت خود را نشان دهید تا در بالای صفحه نتایج گوگل نشان داده شود. در اینجاست که بهینه سازی موتور جستجو (یا استراتژی SEO) مطرح ‌می‌شود.

 

سئو (SEO) علم / هنر افزایش قابلیت مشاهده وب سایت شما در نتایج ارگانیک موتور جستجو است. ‌می‌توانید این کار را با پر کردن صفحات خود با عبارات کلیدی انجام دهید که احتمالاً اکثر افراد به دنبال آن هستند. سئو یک روش اساسی برای افزایش ترافیک وب سایت شماست. در غیر این صورت ممکن است  وب سایت شما ‌ در میان هزاران سایتی که توجه بازدیدکنندگان را جلب می‌کنند، گم شود.

 

شما ‌می‌توانید با انجام کارهایی از قبیل ایجاد و ویرایش محتوای با کیفیت، شامل عبارات کلیدی جستجو و افزایش پیوندها، رتبه بندی نتایج جستجوی وب سایت خود را بهبود بخشید. همچنین تعداد پیوندهایی که وب سایت شما از سایت‌های دیگر دریافت ‌می‌کند (یا به اصطلاح بک لینک) برای رتبه بندی Google شما از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است، زیرا محبوبیت وب سایت شما را نشان ‌می‌دهد.

 

با استفاده از برنامه Google AdWords keyword planner کلمات کلیدی را که مرتبط با وب سایت شماست، پیدا کنید و در مورد تعداد جستجوی آن‌ها در بازار مدنظر خود آمار بگیرید. از این اطلاعات داخلی به‌منظور برنامه ریزی محتوای خود برای جذب ترافیک ارگانیک موتور جستجو استفاده کنید. همچنین ممکن است چند کلید واژه جدید پیدا کنید تا محتوای خود را تقویت کنید.

 

اگرچه SEO ‌می‌تواند مقرون به صرفه باشد -اگر کار را خودتان انجام دهید، دیگر مجبور نیستید هزینه‌ای برای آن بپردازید- اما بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو قطعاً راه حل سریع نیست. تسلط بر روش‌های جستجوگرها و بهینه سازی وب سایت شما ممکن است زمان ببرد و برای ایجاد پیوندها، بهینه سازی صفحات و تعیین اینکه چه کلمات کلیدی بازدیدکننده جدیدی ایجاد ‌می‌کنند، مدتی طول ‌می‌کشد. اگر بودجه کافی دارید، ‌می‌توانید از یک متخصص بازاریابی سئو کمک بگیرید و با آن‌ها قرارداد ببندید.

 

 

۲. تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی به ازای هر کلیک (PCC) روش دیگری است که باعث ‌می‌شود Google برای شما مناسب باشد. اساساً، به جای اینکه رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت خود را تا حد امکان تقویت کنید، یک تبلیغ ایجاد ‌می‌کنید و برای هر کلیک که تبلیغ شما در جستجوی Google یا وب سایت نشان ‌می‌دهد، یک قیمت ثابت پرداخت ‌می‌کنید. هدف شما این است که کلیک‌ها را به مشتری تبدیل کنید. Google AdWords نیاز خاصی به هزینه ندارد، بنابراین ‌می‌توانید به راحتی بودجه خود را نگه دارید و روی بازگشت سرمایه خود تمرکز کنید.

 

 

۳. بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری امتحان شده و واقعی برای برقراری ارتباط با مشتریان، یافتن و حفظ مشتریان جدید است. در اصل شامل جمع آوری آدرس‌های ایمیل مشتریان واقعی و سپس اشتراک مطالب، خبرنامه‌ها، تبلیغات، تخفیف‌ها و اطلاعات و.. به عنوان راهی برای ایجاد روابط است. بازاریابی از طریق ایمیل ‌می‌تواند با به اشتراک گذاری مطالب یا تبلیغات جدید، بازدید کنندگان گذشته را به وب سایت شما برگرداند.

 

 

۴. وبلاگ نویسی

محتوای اصلی و مرتبط وبلاگ را در وب سایت خود ادغام کنید. این کار می‌تواند باعث ایجاد کلمات کلیدی بهینه شده در جستجوگرها و افزایش تعداد زیادی از خوانندگان وفادار شود که برای اطلاعات بیشتر باز‌می‌گردند. همچنین ویدیوها، عکس‌ها و گرافیک‌ها را اضافه کنید تا خوانندگان را به اشتراک گذاشتن پست‌هایی که دوست دارند، ترغیب شوند.

 

پس از تسلط بر وبلاگ خود، به دنبال دیگران در حیطه مرتبط با فعالیت خود باشید. وبلاگ‌هایی که موارد وبلاگ نویسی مهمان را ‌می‌پذیرند جستجو کنید. پست‌های آن‌ها را بخوانید، نگاهی به دستورالعمل‌های ارسال آن‌ها بیندازید و برای آن‌ها نظرات خود را ارسال کنید. اگر نظر شما پذیرفته شده است، حتماً پیوندی به وب سایت خود در بیوگرافی خود قرار دهید تا ترافیک به سایت شما ارسال شود.

 

آخرین و مهم‌ترین نکته، گذاشتن نظرات متفکرانه و خلاقانه در مورد وبلاگ‌هایی که دنبال ‌می‌کنید، به ویژه وبلاگ‌های تاثیر گذار مرتبط با کسب و کار خود، می‌باشد. ابن کار، یک راهی عالی برای جلب توجه نویسندگان وبلاگ و خوانندگان آن‌ها است. حتماً پیوندی به وب سایت خود اضافه کرده یا محتوای خاصی را در رابطه با پستی که درباره آن نظر ‌می‌دهید به اشتراک بگذارید.

 

 

۵. ایجاد اینفوگرافیک خود

از دیگر منابع جهت افزایش بازدید سایت، اینفوگرافیک‌ها می‌باشند که قابل کلیک و به اشتراک گذاری دارند. آن‌ها منابع خوبی برای لینک دهی به سایت شما هستند و ساخت آن‌ها در وب سایت‌هایی مانند infogr.am و Canva ساده است. هنگام طراحی اینفوگرافیک‌ها و قرار دادن آن‌ها در سایت خود، تمام مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید. مطمئن شوید که گرافیک برای همه کاربران قابل دسترسی است.

 

 

۶. ایجاد بک لینک

هرچه تعداد سایت‌هایی که به سایت شما لینک دارند، بیشتر باشد، و نیز هرچه رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتر باشد، موتورهای جستجو سایت شما را مهم‌تر فرض ‌می‌کنند. شما ‌می‌توانید با پیوند به سایت دیگر در ازای پیوند به سایت شما، ‌باعث افزایش ترافیک سایت خود در موتور جستجو شوید، به ویژه اگر این کار با سایت‌های معتبر و مرتبط با موضوع تجارت و کسب و کار شما انجام شود.

 

 

۷. هدف گیری مجدد

یکی از بزرگ‌ترین ناامیدی‌ها برای مشاغل کوچک آنلاین، دیدن بیشترین میزان ترافیک آن‌ها بدون خرید است. استفاده از کوکی‌ها برای ایجاد تبلیغات در سایت‌های دیگر باعث می‌شود که بازدیدکنندگان را به وب سایت شما بازگرداند. بعد از اینکه تلاش زیادی برای جذب افراد به وب سایت کسب و کار خود انجام دادید، ممکن است ارزش بازپرداخت بیشتر به آن‌ها را داشته باشد.

 

 

۸. امضای برند تجاری

برای ایمیل، پست‌های وبلاگ یا حتی عکس‌ها، فیلم‌ها و محتوای قابل اشتراک، امضای سرگرم کننده، جذاب و قابل شناسایی ایجاد کنید. این یک روش عالی برای جلب توجه مردم به شناسایی و درک نام تجاری شما وخصوصا جلب توجه آن‌ها به URL شما است.

 

 

۹. تبلیغات فیس بوک

موثرترین تبلیغات در بیشتر مواقع به هدف ‌می‌رسد. برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، این مکان صفحه فیس بوک آن‌ها است. اگر بودجه تبلیغاتی محدودی برای وب سایت خود دارید و به دنبال تولید ROI عالی هستید، تبلیغات در Facebook بسیار موثر است. شما ‌می‌توانید یک تبلیغ هدفمند ایجاد کنید که بر اساس مکان، سن، جنسیت، علایق و حتی گزینه‌هایی مانند دوستان دنبال کنندگان فعلی یا افرادی که صفحات خاصی را دوست دارند، به دست کاربران برسد. مانند Google AdWords، ‌می‌توانید بودجه ای تعیین کنید و یا با کلیک یا با دیدن تبلیغات افراد و..، هزینه آن را پرداخت کنید.

 

 

۱۰. صفحات و گروه‌های فیس بوک

هزینه ایجاد حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برای وب سایت یا کسب و کار کوچک شما خیلی کم نیست. گروه‌های فیس بوک و صفحات تجاری به شما کمک ‌می‌کنند تا با فالوورهای خود تعامل داشته باشید، یک انجمن ایجاد کنید و محتوای خود را به اشتراک بگذارید. پشت پست‌های خود کمی‌از رنگ سبز استفاده کنید تا آن‌ها را به بالای خبرها، هدایت کنید و از دیده شدن تبلیغات خود مطمئن شوید. با برگزاری مسابقات، تخفیف‌ها و یا جایزه دادن به هر طرفدار فیس بوک که پست‌ها یا برچسب‌های شما را تگ می‌کند، اشتراک گذاری را تشویق کنید.

 

و فراموش نکنید که به فراتر از فیس بوک نگاه کنید: سیستم عامل‌های دیگر نیز به شما کمک ‌می‌کنند تا با فالورهایتان در ارتباط باشید و مطالب وتبلیغات خود را به اشتراک بگذارید. داشتن حساب در هر بستر رسانه‌های اجتماعی ضروری نیست، از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه مخاطبان‌تان استفاده کنید و از تجربه کردن رسانه‌های اجتماعی جدیدتر نترسید.  شما باید همیشه در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشید.

 

 

۱۱. استوری اینستاگرام

استوری‌های اینستاگرام به طور مداوم در بالای پیج کاربران ظاهر ‌می‌شوند. در اینستاگرام استوری بگذارید تا توجه کاربران خود را جلب کنید. مطمئن شوید که مارک تجاری شما بطور کامل نمایش داده شود و پیام شما مختصر و به یادماندنی باشد، زیرا این پست‌ها کوتاه هستند و بعد از ۲۴ ساعت غیر فعال ‌می‌شوند. همچنین شما می‌توانید از تبلیغات پولی استفاده کنید، که استوری شما در کنار پست‌ها ظاهر ‌می‌شود.

 

 

۱۲. تبلیغات در Pinterest

پینترست

Pinterest شبکه اجتماعی بسیار جذاب و سرشار از ایده‌هاست. اگر موضوع وب سایت شما هنری، گرافیکی‌، و یا هر چیز بصری یا DIY است، شما باید حتما در Pinterest باشید. تابلوهایی (board) ایجاد کنید و آن‌ها را پین (سنجاق) کنید تا سبک خود را به اشتراک بگذارید، تخصص خود را ایجاد و کاربران خود را پیدا کنید. و محتوای وب سایت خود را ارتقا دهید. اگر مخاطبان شما به این سیستم گرایش پیدا ‌کردند، می‌توانید برای ارتقا pins یا سنجاق‌های خود و ایجاد آگاهی از برند، کمی‌بیشتر بودجه در نظر بگیرید.

 

 

۱۳. تبلیغات در LinkedIn

بسته به هدف و برند وب سایت شما، LinkedIn ممکن است بهترین شبکه اجتماعی برای ایجاد ترافیک باشد. با تکمیل یک پروفایل جالب و ایجاد ارتباطات موثر، آن را تقویت کنید. افراد تاثیرگذار مرتبط با فعالیت خود را دنبال کنید و آنچه را که آن‌ها به اشتراک ‌می‌گذارند، بخوانید. به گروه‌های مربوطه بپیوندید (و یا گرو‌‌ه‌های جدید ایجاد کنید) و گاها مطالب را از وبلاگ وب سایت خود (با پیوندها) به این شبکه ارسال کنید. به طور مرتب در مورد سایر پست‌ها هوشمندانه نظر دهید (هر گونه قرار گرفتن در معرض دید کاربران، و نمایش نام شما به افزایش بازدید سایت شما کمک ‌می‌کند) و محتوای خود به صورت جداگانه برای افراد ارسال کنید.

 

 

۱۴. برقراری ارتباط با اینفلوئنسرها

شاید تجارت شما به اندازه کافی برای تأیید افراد مشهور بزرگ نباشد. اما نظر شما در مورد “مینی سلبریتی” در زمینه کاری خود چیست؟ با میکرو اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید. اینفلوينسرها افرادی هستند در شبکه‌های اجتماعی با حلقه ارتباطی موثر و پرنفوذ و سطح بالایی از تعامل با فالوورهای خاص خود ‌می‌توانند ترافیک زیادی به سایت شما وارد کنند. اینفلوئنسرها معمولاً هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای را برای پست‌های پشتیبانی شده دریافت ‌می‌کنند و حتی ممکن است در صورت ارسال خدمات و محصول، سایت شما را به صورت رایگان تبلیغ کنند.

۱۵. Google My Business

کسب و کار خود را بصورت رایگان با Google My Business لیست کنید، بنابراین وقتی مشتریان بالقوه در مشاغل محلی جستجو ‌می‌کنند یا به Google Maps نگاه ‌می‌کنند، کسب و کار شما نشان داده ‌می‌شود. سایت شما میتواند با جستجوی مرتبط با زمان، مکان، مرورها (reviews) و غیره پیدا ‌شود. اطمینان حاصل کنید که لیست شما پیوندی به وب سایت شما دارد.
ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ثبت نام در فهرست مشاغل Google میتواند قابلیت مشاهده نتیجه جستجو را بهبود بخشد. البته در چند سال اخیر، این سرویس برای سایت‌های ایرانی در دسترس نیست.

 

 

بازاریابی محتوا یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش بازدید سایت و افزایش فروش اینترنتی است. اگر افزایش ترافیک سایت و موفقیت در بازاریابی محتوا دغدغه شماست، ما در اینجا ۷ ایده کارآمد بازاریابی محتوا را برای شما توضیح می‌دهیم.

 

 

۱۶. مکان‌های Bing

ممکن است گوگل بسیار معروف باشد، اما باور کنید یا نه، موتورهای جستجو و سایت‌های دیگری نیز نظیر Bing وجود دارند و ممکن است افراد و یا شاید مشتریان مدنظر شما نیز از آن‌ها استفاده ‌می‌کنند. فراموش نکنید که مشاغل خود را در Bing Places، یکی دیگر از ابزارهای تبلیغات وب سایت رایگان، لیست کنید.

 

 

۱۷. صفحات زرد

دفترچه تلفن به صورت آنلاین منتقل شده است – و لیست‌های مشاغل رایگان را ارائه ‌می‌دهد. لیست در فهرست زرد به ویژه برای مشاغل کوچک متمرکز بر مکان، مانند پیمانکاران، پزشکان و رستوران‌ها ‌می‌تواند مفید باشد.

 

 

۱۸. سایر دایرکتوری‌های آنلاین

هر لینکی به سایت شما کمک ‌می‌کند، درست است؟ اینترنت پر از فهرست راهنمای تجارت آنلاین رایگان است. جایی که احتمالاً در معرض دید بیشتری خواهید بود، غالبا این فضاها به صورت رایگان ارائه ‌می‌شوند. برخی از این سایت به شرح زیر ‌می‌باشند: Local.com، Simply Worth، eLocal، Manta، Insider Pages و Moo-Directory.

 

 

۱۹. ارسال به موتورهای جستجو

هنگا‌می‌که وب سایت خود را ایجاد ‌می‌کنید یا محتوای جدیدی اضافه ‌می‌کنید، ظرف مدت یک یا چند هفته، توسط موتورهای جستجوی بزرگ پیدا و فهرست ‌می‌شود و در نتایج جستجو نشان داده ‌می‌شود. اگر ‌می‌خواهید زودتر ایندکس شوید (یا ‌می‌خواهید سایت خود را بررسی کرده و دوباره بازنگری کنید)، ‌می‌توانید به صورت دستی URL‌ها را به صورت رایگان به Google، Bing و Yahoo ارسال کنید (یاهو از موتور جستجوی مشابه Bing استفاده ‌می‌کند. خبر خوب، ثبت شدن در بینگ به معنای ثبت شدن در یاهو است).

 

اگر ‌می‌خواهید همزمان به چندین موتور جستجو ارسال شوید، از جمله برخی از سایت‌های کم استفاده، وب سایتی مانند Submit Express وب سایت شما را به صورت رایگان به ده‌ها موتور جستجو ارسال ‌می‌کند – و خبر خوب اینکه، Google یکی از آن‌ها است.

 

 

۲۰. حساب‌های وبمسترها

به محض راه اندازی وب سایت، حساب‌های مدیر وب را با Google و Bing تنظیم کنید. با این کار مطمئن شوید که سایت شما در فهرست آن‌ها لیست شده و در نتایج جستجوی آن‌ها لحاظ خواهد شد و به آن‌ها این امکان را ‌می‌دهد تا در مورد هرگونه مشکل یا توصیه برای وب سایت با شما ارتباط برقرار کنند.

 

 

۲۱. Yelp

اگر صاحب یک رستوران محلی هستید، وب سایت شما باید سنگ بنای حضور آنلاین شما باشد – و Yelp به مشتریان شما در رسیدن به آنجا کمک ‌می‌کند. اگرچه این سایت ‌می‌تواند برای هر تعداد از مشاغل محلی مفید باشد، اما اولین انتخاب افراد این است که به دنبال غذاهای خوب ‌می‌روند. به بررسی‌ها، ارسال عکس و گزینه‌های منو پاسخ دهید، تخفیف دهید و به وب سایت و وبلاگ خود پیوند دهید.

 

 

۲۲. بک لینک‌ها

هر زمان که سایت دیگری، به ویژه یک سایت فعال، پیوندی به وب سایت شما منتشر ‌می‌کند، به احتمال زیاد سایت شما توسط موتورهای جستجو پیدا ‌می‌شود. پیوندهای برگشتی به سایت شما، بطور کلی بک لینک نامیده ‌می‌شوند. برای اطمینان از یافتن سایت شما فقط یک لینک بازگشت کافی است، اما هرچه تعداد بک لینک بیشتر باشد، موتورهای جستجوگر سایت شما را معتبرتر فرض ‌می‌کنند و برای افزایش بازدید سایت و رتبه بندی شما نیز بهتر است. یک روش آسان برای گرفتن بک لینک، اظهارنظر در مورد یک وبلاگ محبوب است. اکثر وبلاگ‌ها به شما امکان ‌می‌دهند، پیوندی به سایت خود همراه با نظر خود داشته باشید.

 

 

۲۳. سایت Quora

quora

Quora نیز مانند Yahoo Answers یک مکان آنلاین قابل جستجو برای افراد دارای سوالات متداول و افرادی که پاسخ آن‌ها را به اشتراک می‌گذارندwebsit هست. سوالات مربوط به حوزه مورد علاقه خود را دنبال کنید، بپرسید و به آنٰ‌ها پاسخ دهید و آدرس وبلاگ خود را در پروفایل خود وارد کرده و به اطلاعات معتبر پاسخ دهید. ‌می‌توانید در جواب‌هایی که ‌می‌نویسید پیوندهایی به وبلاگ خود داشته باشید، اما با احتیاط این کار را انجام دهید: Quora پاسخ‌های پر از لینک را به عنوان هرزنامه مسدود ‌می‌کند و اجازه تبلیغات زیاد نمی‌دهد.

 

۲۴. یوتیوب

ایجاد فیلم‌ها و بارگذاری آن‌ها در YouTube ‌می‌تواند محتوای شما (و پیوندها به وب سایت شما) را در اطراف خود YouTube گسترش دهد – و از آنجا Google محتوای شما را فهرست بندی و جستجو ‌می‌کند. شما ‌می‌توانید آن را در وبلاگ خود جاسازی کنید و در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و سایر کاربران نیز ‌می‌توانند این کار را انجام دهند. البته در مورد فشار برای اسپم شدن استرس نداشته باشید. چرا که یک ویدیو برای موثر بودن به دو میلیون بازدید نیاز ندارد.

 

از پیوندهای توضیحات به وب سایت خود اطمینان حاصل کنید و در ویدیو فراخوان قرار دهید ( یک حالت ایده آل که بازدیدکنندگان را به وب سایت شما ‌می‌برد.) ویدیوهای YouTube همچنین ‌می‌تواند به شما کمک کند تا کمی‌پول نقد به دست آورید. علاوه بر این، اگر از قبل فیلم تهیه ‌می‌کنید، ایجاد تبلیغاتی را برای نمایش با سایر فیلم‌ها برای یک ROI بالقوه رضایت بخش در نظر بگیرید.

 

 

۲۵. Reddit

Reddit احتمالاً پادشاه نشانه گذاری‌های اجتماعی است. Reddit با عنوان “صفحه اول اینترنت” که به خودی خود ارائه ‌می‌شود، به کاربران امکان ‌می‌دهد داستان‌ها، تصاویر، فیلم‌ها و غیره را از سراسر اینترنت ارسال کنند و سایر کاربران ‌می‌توانند این ارسال‌ها را رأی دهند یا رد کنند.

 

در حالی که این سایت یک محرک عالی برای بازدید از اینترنت است، به طور کلی جامعه Reddit رتبه کاربرانی که فقط محتوای خود را به اشتراک ‌می‌گذارند، کاهش می‌دهد. شما ‌می‌بایست به یک کاربر فعال تبدیل شوید و همزمان با ارسال مطالب خود، سایر پست‌ها را به طور منظم به اشتراک بگذارید و با آن‌ها تعامل کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در Redditor کاربران اغلب سخت پسند هستند، بنابراین اگر پست‌های شما تلنگر ‌می‌زند یا نظر منفی می‌گیرید، ناامید نشوید.

 

۲۶. Medium

در حالی که سیستم عامل‌هایی مانند اینستاگرام برای عکاسان و صاحبان سبک بسیار مناسب هستند، Medium بستری برای خوانندگان است. هر کسی ‌می‌تواند یک مطلب یا یک پست وبلاگ در Medium بنویسد و منتشر کند و سایر کاربران مقالات و نویسندگان را پیدا ‌می‌کنند، نظر ‌می‌دهند، آن‌ها را تشویق ‌می‌کنند و با آن‌ها تعامل برقرار ‌می‌کنند. حتی اگر وبلاگ، شبکه و محتوای خود را در Medium دارید (ارسال محتوای منحصر به فرد، نه ارسال مجدد پست از وبلاگ خود) برای افزایش بازدید سایت برای کسب و کار خود از سایر رقبا یک قدم جلوتر هستید.

 

۲۷. استفاده از منابع خبره

برای تقویت اعتبار محتوای خود، با متخصصان حوزه خود تماس بگیرید و مصاحبه کنید. به عنوان مثال، ممکن است سایت شما در زمینه کشاورزی باشد و شما ۱۰ روش برای آفت زدایی و سم پاشی نام برده باشید اما ذکر ۵ نکته از یک کشاورز ارگانیک با سابقه، موضوع قابل توجه دیگری برای خوانندگان است، و با این کار، شما یک پست قابل اشتراک دارید که به کل سایت شما اعتبار ‌می‌بخشد. اگر منابع شما، نام‌های شناخته شده‌ای را شامل ‌می‌شوند که از محبوبیت قابل توجهی برای خود برخوردار هستند، ‌می‌توانید طرفداران آن‌ها را به سمت سایت خود جذب کنید. فراموش نکنید که هنگام انتشار این منابع، صاحبان منابع را در جریان بگذارید.

 

 

نتیجه گیری

 

هرکدام از روش‌های بالا می‌تواند در بهینه سازی و افزایش بازدید سایت شما موثر باشد. علاوه بر استفاده از این شیوه‌ها، انتخاب سرور مناسب و پر سرعت نیز باعث افزایش ترافیک سایت شما و کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو و در نتیجه جذب مشتریان بیشتر می‌شود. یکی از پر سرعت‌ترین سرورها، سرور مجازی لینوکس است، با خرید این سرور به کسب و کار خود رونق بیشترب ببخشید.

 

 

خرید سرور محازی لینوکس linux vps

آنیتا نظری 

کارشناس نرم‌افزار، طراح وب سایت و کارشناس فنی وب هاستینگ، مسلط به زبان انگلیسی و علاقه‌مند به موضوعات IT و تکنولوژی.